Gdzie znaleźć tanie loty?

Świat stał się globalną wioską, zatem podróżowanie nawet do najdalszych jego zakamarków nie stanowi już żadnego problemu. Wielu ludzi z tego korzysta. Problemem pozostają jednak finanse – loty są wciąż bardzo drogie. Na szczęście możemy znaleźć okazje.

Najlepszy czas na zakup biletu

Pierwszą ważną kwestią jest oczywiście zakup biletów. Jeśli zależy nam na tanich biletach, to nie możemy kupować ich na ostatnią chwilę. Optymalną porą by je kupić jest około pół roku, cztery lub trzy miesiące przed planowaną wycieczką. Niektórzy przewoźnicy organizują dni, kiedy możemy wyszukać okazjonalne oferty last minute (na przykład Szalone Środy w LOT). Nie możemy jednak liczyć na to, że kupimy bilet prawie za bezcen, czyli za przysłowiowe grosze. Takie okazje nie będą już miały miejsca. Drugim sposobem jest zakup biletu dosłownie tuż przed samym wylotem, oznacza to zakup ich nawet dwadzieścia cztery godziny przed faktem. Okazje pojawiają się również na dwa lub tydzień przed wylotem. Rzadko jednak ceny są tak niskie jak w przypadku zakupu kilka miesięcy przed, niemniej jednak da się upolować zniżkę.

Gdzie kupić?

Oczywiście miejscem, gdzie koniecznie trzeba zajrzeć są strony internetowe. Znajdziemy tu wyszukiwarki tanich lotów. Lot bez przesiadek zamówić należy na stronie przewoźnika, natomiast loty z przesiadkami na stronie pośrednika, w ten sposób zabezpieczamy całą podróż. Możemy również odwiedzić strony, które zbierają promocje lotnicze. Należą do nich na przykład takie serwisy jak loter.pl, fly4free.pl czy mlecznepodroze.pl. Linie lotnicze wydają również newslettery, gdzie znajdziemy wiele ciekawych okazji. Warto do nich zaglądać, szczególnie jeśli często podróżujemy. Linie często robią promocje, udostępniają rabaty, które mają kilkumiesięczny okres ważności, mogą się zatem przydać w przyszłości. Linie lotnicze wydają dedykowane karty dla stałych klientów, które upoważniają do zniżki. Wiele z nich upoważnia do zakupu biletów nie tylko dla właściciela, ale również znajomych i rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here