Na co uważać w biurze podróży?

Początkujący podróżnicy najczęściej wybierają zorganizowane wycieczki z biurem podróży. Dzięki temu liczą na bezpieczeństwo, zabezpieczenie finansowe oraz dobrą organizację. To dobry pomysł, ale należy również wiedzieć jak wybrać odpowiednie i profesjonalne biuro podróży, ponieważ nie z każdym warto podejmować współpracę.

Czy biurom podróży można wierzyć?

W ostatnich latach zaufanie do biur podróży spadło ze względu na liczne upadki, a także opowieści rozczarowanych klientów, którzy czuli się oszukani przez biura. Warto jednak wiedzieć, że większość biur jest całkowicie profesjonalna. Ponadto wiele opowieści klientów jest przesadzonych. Oczekiwali oni na przykład większego basenu, bo tak wyglądał na zdjęciu. Jeśli mamy wątpliwości czy dane biuro jest dobre, dobrze jest sprawdzić jego legalność oraz czy posiada zabezpieczenie finansowe na wypadek bankructwa. Dużym plusem jest przynależność do takich organizacji jak Polska Izba Turystyki. Zanim podpiszemy umowę z biurem bardzo ważne jest dokładne przeczytanie umowy.

Wybór wycieczki – kryteria

Wybierając wycieczkę należy zwrócić uwagę na cenę, ale nie tylko. Ważne jest również przeanalizowanie programu wycieczki. Zbyt tania cena jest często ostrzeżeniem – na przykład w pakiecie brak wyżywienia. W kwestii wyżywienia również należy dowiedzieć się jaki obowiązuje system ich wydawania. Program wycieczki nie powinien być przeładowany, ponieważ nie zdążymy wszystkiego zobaczyć, a tempo zwiedzania będzie zbyt szybkie. Zanim podpiszemy umowę musimy sprawdzić termin. Nie każdy czas na wyjazd jest dobry. Mądry wybór uchroni przed ulewnym deszczem lub skwarem nie do zniesienia. Warto sprawdzić również standard hotelu, kierując się opiniami, a nie liczbą gwiazdek. Ostatnią kwestią jest wybór przewodnika lub rezydenta. Wbrew pozorom nie jest to jedna i ta sama osoba. Dobry przewodnik to znacznie wyższe prawdopodobieństwo udanej wycieczki. Jest ona lepiej zorganizowana, ponadto przewodnik powinien umieć radzić sobie z uciążliwymi klientami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here