Obóz surfingowy - dla każdego coś fajnego

Deska, woda, wiatr i Ty. Tak, sezon na sporty wodne za chwilę będzie można uznać za rozpoczęty. Być może ciężko w to uwierzyć, przecież jeszcze nie tak dawno żegnaliśmy zimę. Początek wiosny to właśnie znak, że sezon na surfing zbliża się wielkimi krokami.

Kitesurfing i windsurfing to dwie odmiany surfingu, które w Polsce cieszą się największą popularnością. Obie dostarczają niesamowitych wrażeń, obie pozwalają na wykonywanie widowiskowych trików i obie z powodzeniem mogą być uprawiane w Polsce.

Nie tylko nie brakuje u nas baz, w których można wypożyczyć sprzęt, ale również można wybierać w bogatej ofercie szkół surfingu, oferujących kursy dla rozmaitych grup. Obóz surfingowy to jedna z ciekawszych opcji dla osób, które chciałyby zakosztować nieco ekstremalnych sportów wodnych. Obozy takie odbywają się przez cały sezon, który w Polsce trwa od maja do końca września. Tak więc szkolenia można zacząć już w czasie długiego weekendu majowego, po to by potem w trakcie wakacji móc już swobodnie cieszyć się pływaniem na desce.

Dobrą opcją są również obozy surfingowe wakacyjne. To świetne rozwiązanie dla dzieciaków, które lubią sport i chciałyby spróbować czegoś zupełnie nowego. Obóz surfingowy może być też ciekawym pomysłem na wspólne spędzenie wakacji w gronie znajomych. Obóz surfingowy to również dobry pomysł dla osób, które bez względu na wiek planują wyjazd w pojedynkę – takie obozy to idealna okazja do zawarcia nowych znajomości.

Oferta obozów jest bardzo szeroka, dopasowana do wieku, poziomu zaawansowania i oczekiwań kursantów. Co ważne w trakcie obozu można uczyć się wind czy kitesurfingu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy dają świetne podstawy nie tylko praktyczne, ale również teoretyczne.

Obozy surfingowe w Polsce organizowane są najczęściej na Helu lub na Mazurach. Tu panują najlepsze warunki wietrzne do uprawiania wind czy kitesurfingu. Ale obozy surfingowe organizowane są również poza granicami kraju, w najróżniejszych ośrodkach w Egipcie, na Rodos, Wyspach Kanaryjskich, wybrzeżach Afryki itp. Takie obozy organizowane są właściwie przez cały rok. Jeśli więc ktoś nie może podjąć nauki w trakcie sezonu w Polsce lub czuje niedosyt i chce dalej pływać, może skorzystać z kursów w zagranicznych bazach surfingowych.

Bez względu na to czy jesteś amatorem, który dopiero zacznie swą przygodę z surfingiem czy też masz już pewne doświadczenie i chcesz podszlifować swoje umiejętności możesz ciekawie spędzić wakacje surfując na desce w jednej z polskich bądź zagranicznych baz, przeżywając przygodę swojego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here