Planujesz już wakacje i martwi Cię pakowanie? Dowiedz się, jaką walizkę powinieneś wybrać

Czasy, gdy podróżowano powozami z wielkimi kuframi wypełnionymi po brzegi, minęły bezpowrotnie. Teraz najważniejsze są: cel podróży i wygoda, w tym dobra walizka.

Nasi rodzice i dziadkowie w drodze na wakacje zmagali się z dźwiganiem ciężkich skórzanych walizek z rączką, która potrafiła płatać figle. Zwłaszcza, gdy wnętrze walizki było przepełnione. Całe szczęście dziś mamy do dyspozycji wiele opcji przewożenia bagażu, a firmy produkujące walizki i torby podróżne prześcigają się w dostarczaniu najlepszych rozwiązań.

Na co zwrócić uwagę wybierając walizkę?

Po pierwsze KÓŁKA

Bez wątpienia walizka na kółkach daje nam przewagę w swobodnym podróżowaniu. Kółka sprawiają, że nawet z najcięższą walizką podbiegniesz do pociągu lub przyspieszysz kroku na lotnisku. Do tego unikniesz przeciążenia kręgosłupa, a walizkę z łatwością odstawisz na bok, gdy w trakcie podróży zechcesz odpocząć. Walizka na kółkach to bezsprzeczna królowa każdej podróży. Komfort i wygoda w jednym.

Po drugie MATERIAŁ, Z JAKIEGO JEST WYKONANA WALIZKA

Od tego, z jakiego transportu będziesz korzystać, zależy to, jaką walizkę wybierzesz. Jeśli na wakacje wybierasz się samolotem, idealne będą walizki twarde lub półtwarde. Te bowiem doskonale sprawdzą się w zabezpieczeniu wszelkich drobiazgów zakupionych podczas podróży, bo ochronią je ścianki walizki. Twarde walizki łatwiej zniosą także niezbyt delikatne traktowanie ich na lotniskach, gdzie przekładane są z taśm na wózki i wrzucane do luków bagażowych. 

Do wyboru mamy walizki z twardego tworzywa, np. ABS. Wykonane najczęściej z materiałów termoplastycznych, takich jak polipropylen, poliwęglan lub włókno szklane są odporne na wszelkie uszkodzenia, w tym pęknięcia oraz wgniecenia. W takiej walizce rzeczy bezpiecznie przetrwają podróż. Zwłaszcza w lukach bagażowych samolotów i autokarów.

Walizki miękkie wykonane są z materiałów tekstylnych. Te wprawdzie nie zabezpieczają przewożonych rzeczy aż tak dobrze jak walizki twarde, jednak są idealne dla tych, którzy w ostatniej chwili coś jeszcze do bagażu dokładają. Dzięki temu, że walizka jest dość elastyczna i łatwo zmienia kształt, doskonale można ją dopasować do innych bagaży układanych np. w bagażniku samochodu.

Po trzecie JAKOŚĆ

Dobra walizka powinna być doskonałej jakości. I chodzi tu zarówno o samo „body” walizki, jak i wszelkie dodatki, zapięcia, uchwyty. Chcąc mieć pewność co do trwałości walizki,  warto postawić na sprawdzone marki. Dobrą walizkę powinna cechować doskonała jakość wszystkich elementów – od materiału z jakiego jest wykonana, przez elementy takie jak rączka, uchwyt i kółka.

W walizce na kółkach to także one decydują o jej jakości i komforcie podróżowania. Najlepsze są te wykonane z kauczuku lub mieszanki (kauczuk + guma), łożyskowane i takie, które obracają się o 360 stopni. Takie parametry kółek pozwolą na swobodne przemieszczanie się z walizką.

Po czwarte WAGA i ROZMIAR

Zwłaszcza podczas podróżowania samolotem waga i wymiary bagażu są niezwykle istotne. Określony przez linie lotnicze limit wagowy oraz gabaryty  bagażu są rygorystycznie przestrzegane. Uznani producenci walizek biorą pod uwagę te parametry, dlatego decydując się na walizkę dobrej marki, możemy liczyć na uwzględnienie przed producenta obowiązujących standardów. Warto też zwrócić uwagę na to, by sama walizka nie ważyła zbyt wiele.

Lekka i poręczna walizka na kółkach jest zdecydowanie najlepszym wyborem –  zarówno na długie, jak i krótkie wakacje. I choć wydawałoby się, że kolor nie ma tu szczególnego znaczenia, to ci, którzy często podróżują samolotem, doskonale wiedzą, że najtrudniej dostrzec swoją walizkę pośród gąszczu tych czarnych. Warto więc postawić na żywe kolory, które łatwo rozpoznamy lub chociaż kolorowe pasy bagażowe, którymi można spiąć walizkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here