Tanich lotów szukaj w internecie! 5 sposobów aby upolować tanie loty

Jeśli często podróżujesz, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak kosztowne mogą być ceny biletów lotniczych. A czy wiesz, że możesz je kupić taniej? Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 sposobów, dzięki którym zaoszczędzić na podróżach samolotem.

1. Wyszukiwarki tanich lotów

Pierwszy z nich, choć coraz bardziej popularny, nadal nie jest stosowany przez wielu podróżujących. Mowa jest o wyszukiwarkach tanich lotach. Jak one działają? W dużym skrócie pisząc, są to serwisy, które podejmują współpracę z wieloma przewoźnikami i dzięki temu możliwe jest udostępnianie przez nie informacji o lotach w jednym miejscu. W praktyce wygląda to tak, że określasz miejsce wylotu i cel podróży oraz interesujące Cię terminy, a serwis pokazuje Ci, za ile możesz zarezerwować bilet oraz jakie są warunki podróży. Co więcej, możesz od razu zabukować miejsce i opłacić je.

Tanie loty wyszuka za Ciebie esky.pl, jest to obecnie jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek w polskim internecie. Jej zaletą jest intuicyjność oraz możliwość korzystania z wersji mobilnej. Dzięki temu w każdym miejscu możesz szybko znaleźć dogodny lot i zapłacić za bilet.

2. Elastyczny termin podróży

W najkorzystniejszej sytuacji jesteś wtedy, kiedy termin Twojej podróży może być elastyczny, a nie ściśle określony konkretnymi datami. Dlaczego? Ponieważ często okazuje się, że wylot dzień później lub dzień wcześniej może być o wiele tańszy.

I tu znowu przychodzą z pomocą wyszukiwarki, jak esky.pl. Tam masz możliwość sprawdzania wszystkich lotów odbywających się trzy dni przed lub trzy dni po ustalonej dacie. Analizujesz, kiedy jest najtaniej i rezerwujesz bilet.

3. Zakup biletu lotniczego z wyprzedzeniem

Choć może okazać się, że trafisz na atrakcyjną promocję last minute, to w praktyce okazuje się, że najkorzystniejsze są oferty… first minute. Jest to związane z progami cenowymi stosowanymi przez linie lotnicze. Większość przewoźników stosuje politykę, według której pierwsze kilkanaście miejsc w samolocie należą do najtańszych. Następnie przechodzi się przez kolejne progi cenowe, które są już coraz wyższe.

Dlaczego tak się dzieje? Bo jeśli musisz wylecieć w danym terminie, lecz decydujesz na to w ostatniej chwili, to i tak zakupisz bilet, bez względu na cenę. I przewoźnicy doskonale o tym wiedzą. Wyjątkiem zwykle są wakacje, kiedy to oferty last minute należą do najpopularniejszych.

4. Społeczności podróżników

Jeśli tak jak w pierwszym przypadku, nie zależy Ci na konkretnym terminie podróży, możesz natrafić na ciekawą okazję, dzięki… innym podróżującym. Oni na forach lub grupach w serwisach społecznościowych często wymieniają się informacjami o promocjach.

Tylko nigdy nie wiesz, kiedy i gdzie będzie odbywać się taki lot. Jeśli jednak spontaniczność Ci nie przeszkadza, może to być doskonałe rozwiązanie.

5. Programy lojalnościowe, kluby dla klientów

Ten sposób jest dla Ciebie, jeśli jesteś wierny jednemu czy dwóm przewoźnikom i bez względu na cenę, nie podróżujesz innymi liniami. Wtedy warto jest wstąpić do klubów klientów czy do programów lojalnościowych. Jako pierwszy dowiadujesz się dzięki temu o promocjach, możesz też uzyskać rabaty skierowane wyłącznie do Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here