Chcąc oszczędzić na noclegu w hotelach warto postawić na wakacje pod namiotem. To nie tylko wielkie wyzwanie, szczególnie jeśli w taką podróż wybierasz się z dziećmi, ale także może to być niesamowitą przygodą. Dowiedz się jaki namiot wybrać by czuć się komfortowo i bezpiecznie oraz jakie wyposażenie jest niezbędne podczas takiej podróży.

Jaki namiot wybrać?

Oferta namiotów w wielu sklepach jest bardzo szeroka – od dwuosobowych do większych, który pomieści nawet do dziesięciu osób. Jeśli wybierasz się na rodzinne wakacje, to z pewnością zależy Ci na tym by w waszym namiocie zmieściły się także bagaże i inne niezbędne akcesoria. Należy jednak pamiętać, że większy model tym więcej czasu zajmie jego montaż. Dodatkowo w sezonie może być ciężko ze znalezieniem miejsca do jego rozłożenia na polu kempingowym. Dla rodzin 2 + 2 idealnym wyborem będzie namiot z przedsionkiem i dwiema sypialniami. W tym przypadku środkowy „korytarz” staje się dodatkowym miejscem na bagaż. Dodatkowo możesz w nim umieścić stolik lub krzesła i w razie deszczu tam na przykład zjeść obiad.

Co ze sobą zabrać?

Jeśli wybierasz się w podróż samochodem, to nie musisz zabierać ze sobą skrzynek z jedzenie, które wystarczy na cały tydzień. Dziś nieopodal wielu miejscowości znajdują się sklepu i markety, do których w każdej chwili możesz podjechać, cy zaopatrzyć się w potrzebne artykuły spożywcze i nie tylko. Jeśli jednak nie chcesz co chwila jeździć na zakupy i wolisz delektować się wolnym czasem, to spakuj do auta dwie plastikowe skrzynki. Zaopatrz je w artykuły trwałe takie jak ryż, kasza, makaron lub dania pasteryzowane w słoikach – wszystkie produkty, których nie trzeba przechowywać w lodówce – i postaw je w zacienionym miejscu. Jeśli wybierasz się w krótką podróż koniecznie zapoznaj się z artykułem Co zabrać na biwak? Niezbędne wyposażenie na weekendowy wyjazd, z którego dowiesz się, co jeszcze może Ci się przydać na takiej wycieczce.

Powody, dla których warto jechać pod namiot

Dzięki takiej podróży masz swobodną możliwość wyboru miejsca, w którym chcesz rozbić namiot. Dodatkowo na polu kempingowym latem spędza czas wiele ludzi. Dzięki temu możesz poznać ciekawe osoby, którzy mogą Ci pomóc podczas montażu namiotu. Przede wszystkim taka forma spędzanie czasu to bliższy kontakt z naturą. Spędzenie czasu na powietrzu doskonale wpływa na samopoczucie. Również dla dzieci takie wakacje to wspaniała przygoda. Na polach kempingowych mają nieograniczoną swobodę, uwalniają się od świata elektroniki i mogą sami wymyślać rożne zabawy pobudzając swoją kreatywność oraz wyobraźnię. Taką podróż zdecydowanie warto przeżyć, by móc odetchnąć od codziennych obowiązków i móc całkowicie się zrelaksować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here