Zwiedzanie z przewodnikiem to doskonała okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o ciekawych obiektach turystycznych i historycznych. Prawdziwy profesjonalista potrafi przekazać swoją wiedzę w atrakcyjny sposób i zainteresować zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników wycieczki.

Szeroka wiedza przekazana w interesujący sposób

Urlop czy szkolne wakacje to czas kojarzący się z beztroską i relaksem. Wysłuchiwanie mało interesującego wykładu z historii podczas zwiedzania zabytków będzie więc niekoniecznie ciekawym sposobem na spędzenie dnia, zwłaszcza dla młodszych członków rodziny. Dobry przewodnik potrafi połączyć przekazywanie faktów z mało znanymi ciekawostkami dotyczącymi historycznych miejsc oraz ich mieszkańców. Legendy związane z liczącym kilkaset lat obiektem z pewnością zainteresują nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Przeplatanie wiedzy historycznej z anegdotami to świetny sposób, aby przykuć uwagę zwiedzających. Profesjonalny przewodnik oczywiście powinien też być w stanie udzielić odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania, stąd jego przygotowanie merytoryczne poświadczone odpowiednimi uprawnieniami w znaczącym stopniu wpływa na atrakcyjność zwiedzania.

Dbałość o komfort zwiedzających

Wiedza historyczna z pewnością świadczy o profesjonalizmie przewodnika. Trzeba jednak pamiętać, że podczas zwiedzania chętnie odwiedzanych przez turystów miejsc uczestnicy wycieczki mogą mieć trudności z usłyszeniem wszystkich przekazywanych informacji. W takich sytuacjach pomocny jest tourguide system, czyli nadajnik dla przewodnika i odbiorniki dla każdego ze zwiedzających. Przykładem prostych w obsłudze, a zarazem niezawodnych urządzeń tego typu stworzonych specjalnie na potrzeby turystyki jest np. model Okayo WT-350 oferowany m. in. przez firmę Media Expo. System audioguide sprawia, że wszyscy uczestnicy wycieczki doskonale słyszą wypowiedź przewodnika, nawet jeśli znajdują się nieco dalej od osoby oprowadzającej. Pozwala to na więcej swobody – dzięki temu rozwiązaniu turyści mogą zrobić pamiątkowe zdjęcie, zatrzymać się na dłużej przy szczególnie interesujących elementach architektonicznych czy nawet skorzystać z toalety nie tracąc nic z opowieści przewodnika. Zastosowanie systemów audio-guide i dbałość o komfort uczestników wycieczki to elementy, po których można rozpoznać prawdziwego profesjonalistę.

Otwartość

Przewodnik wycieczek to zawód, w którym najlepiej sprawdzają się osoby śmiałe i kontaktowe. Poczucie humoru i umiejętność zaplanowania całej trasy w taki sposób, aby zainteresowała ona zwiedzających znacząco wpływa na jej atrakcyjność – nieco inaczej będzie więc wyglądał plan zwiedzania przeznaczony dla wycieczki szkolnej, inaczej dla dorosłych turystów, a jeszcze inaczej dla rodzin z dziećmi. Kontaktowość oraz umiejętność obserwacji jest więc w tym przypadku bardzo ważna. W połączeniu z przygotowaniem merytorycznym, szeroką wiedzą oraz odpowiednim sprzętem zagwarantuje, że każda wycieczka będzie ciekawa i pozwoli dowiedzieć się czegoś interesującego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here