Wakacje to czas wolności, odrobiny beztroski oraz przygód i to nie tylko dla dzieci. Również my, dorośli, powinniśmy sobie to zafundować. Jak przeżyć niezapomnianą przygodę? Idealnym pomysłem jest żeglowanie. To kontakt z naturą, możliwość poznania najpiękniejszych wybrzeży Europy oraz doskonalenie samego siebie. Dlaczego warto żeglować i jak się do tego przygotować?

Żegluga jest dla Ciebie

Aby móc żeglować nie potrzebujesz uprawnień oraz własnego jachtu. Wybierając się w rejs ze skiperem, sterowanie stanie się jego zadaniem. Wówczas Twoją rolą będzie pomoc w obsłudze jachtu, co pozwoli Ci nabrać cennego doświadczenia. Skiperzy, oprócz umiejętności żeglarskich, znają doskonale region żeglugi, więc pełnią rolę przewodników dzielących się ciekawostkami na temat odwiedzanych miejsc. Wybierani są także z uwzględnieniem umiejętności interpersonalnych, więc masz pewność, że spędzisz z nimi porozumiesz.

Nie będziesz się nudzić

Żeglowanie to pasja, która nie pozwala się nudzić. Odwiedzisz wiele przepięknych nadmorskich miejscowości, poznasz zabytkowe miasteczka Chorwacji, Włoch, Hiszpanii czy Grecji, zaś sam rejs będzie idealną próbą charakteru. Spędzony w ten sposób czas może być także bardzo dobrą formą zacieśniania relacji, dlatego wspólne żeglowanie cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin, przyjaciół lub znajomych z pracy. Każdy, kto kiedykolwiek spróbował żeglowania, wie, że grupa po rejsie schodzi z pokładu znacznie silniejsza niż podczas pierwszego odcumowania od portu. Wakacje na jachcie to wspomnienia, które łączą.

Zapomnisz o rutynie dnia

W żeglowaniu nie sposób się nie zakochać, usłyszysz to wiele razy. Ale w czym tkwi magia jachtingu? Odpowiedź jest prosta: w możliwości odcięcia się od świata, od jego rutyny. Na jachcie życie zwalnia, a złe myśli oraz problemy szybko wypierane są rozkoszowaniem się widokami oraz łapaniem najlepszego wiatru. To kilka chwil w roku, w których można spróbować zupełnie innego życia. Na jachcie odetchniesz, naładujesz baterie i pięknie się opalisz. Jeśli jednak zapragniesz mocniejszych wrażeń, możesz spróbować nurkowania, snorkelingu, jazdy na nartach wodnych lub pływania motorówką. To doskonała alternatywa dla nieco sztampowych wycieczek organizowanych przez biura podróży, które niejednokrotnie przewyższają ceną czarter jachtu, a nie dają nawet namiastki wspomnień oraz przygód, które zapewni Ci żeglowanie.

Już dziś zaplanuj z rodziną lub znajomymi wspólny rejs w 2018 roku! Kto wie, może znajdziesz promocyjną ofertę First Minute? Przekonaj najbliższych do tej odrobiny szaleństwa i wejdź z nami w świat krystalicznie czystej wody, pięknej pogody oraz zwiedzania malowniczych śródziemnomorskich miejsc. Ciesz się pięknem ich zabytków oraz smakami lokalnych potraw. Do Twojej dyspozycji będzie luksusowy jacht wyposażony w udogodnienia, jakie sobie wybierzesz. Spełniaj marzenia razem z nami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here