Plaże w Warszawie, czyli sposób na lato w mieście

Każdy odwiedzający nadwiślańskie plaże znajdzie tu coś dla siebie. Bez względu na to, czy potrzebujesz spokoju i odpoczynku, czy chcesz pobawić się na imprezie, możesz być pewny, że nie zabraknie Ci tutaj atrakcji.

Szukasz pomysłu na lato w mieście? Wypoczynek nad Wisłą wydaje się idealnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że nadwiślańskie plaże przestały być już przestrzenią, w której można się tylko poopalać – z każdym rokiem przybywa tu miejsc o charakterze sportowo-kulturalnym. Razem z AccorHotels przygotowaliśmy dla Ciebie listę najciekawszych plaż. Sprawdź, która z propozycji najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Poniatówka – kultowe miejsce spotkań, także z dziećmi

Na Poniatówce spędzały czas wolny całe pokolenia warszawiaków – już na zdjęciach z lat 30. widać tu opalające się i grające w siatkówkę plażową tłumy. Pod tym względem nic się tu nie zmieniło – szeroka plaża po praskiej stronie Wisły naprzeciwko Stadionu Narodowego wciąż przyciąga amatorów takiego wypoczynku. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzeba, aby przyjemnie spędzić czas – łącznie z barem, w którym kupisz drinki i inne, mniej wyskokowe napoje. Jeszcze w tym roku na Poniatówce pojawi się plac zabaw, który został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej współgrał z otaczającą go przyrodą. Najmłodszym na pewno przypadną do gustu zjeżdżalnie, piaskownice i szałasy wykonane z naturalnych materiałów.

Plaża na Saskiej Kępie – dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów

Plaża na wysokości Saskiej Kępy (ul. Zwycięzców) zachwyca naturalnością krajobrazu. Jest ona rzadziej odwiedzana niż Poniatówka, dzięki czemu zachowała charakter zacisznego, kameralnego miejsca. Można tutaj rozpalić ognisko, posiedzieć w gronie znajomych czy uprawiać sport. Nieopodal cumują promy, którymi można przeprawić się na drugą stronę Wisły – na plażę na Płycie Desantu.

Nadwiślańskie zagłębie sezonowych klubów, ale to nie wszystko

Plaża na Płycie Desantu to miejsce znane wszystkim miłośnikom dobrego jedzenia, świetnej zabawy oraz koncertów na żywo. To tutaj znajdują się słynne, otwarte tylko latem kluby: Cud nad Wisłą, Hocki-Klocki czy Pomost 511. Nabyte tam jedzenie i napoje można spokojnie pałaszować na rozłożonych na plaży leżakach. Co ważne, nie brakuje też ciekawych inicjatyw kulturalnych – do tradycji przeszły już organizowane w Cudzie nad Wisłą czwartkowe koncerty gwiazd z Polski i z zagranicy. Można tam też obejrzeć film wyświetlany w ramach kina plenerowego lub występ stand-upowy. Znajdzie się też coś dla amatorów spotkań biznesowych i networkingu – regularnie są też tu organizowane spotkania dla właścicieli start-upów i osób zainteresowanych omawianymi w tej branży tematami.

Plaża praska – taniec, sport i przepiękny widok na Stare Miasto

Plaża po praskiej stronie Wisły znajduje się na wysokości zoo. Będą się tu dobrze czuły zarówno osoby szukające miejsca, w którym można potańczyć i pobawić się w większym towarzystwie, jak również ci, którzy chcą posiedzieć przy brzegu i spędzić czas samotnie lub spokojnie pogawędzić w gronie znajomych. Zabawę przy dobrej muzyce zapewnia klub La Playa, który każdego dnia tygodnia organizuje imprezy tematyczne w różnych stylach muzycznych. Do historii przeszły już salsowe imprezy Fiest en La Playa – do białego rana bawią się na nich tancerze o różnym stopniu zaawansowania. Bez względu na rodzaj muzyki w klubie La Playa zawsze można liczyć na tańce na świeżym powietrzu i ciekawe drinki. Osoby, które chciałyby się oddalić od roztańczonego tłumu, mogą skorzystać z szerokiej plaży rozciągającej się wzdłuż klubu. Po przejściu kilku metrów na zachód można natknąć się na bardziej odosobnione wysepki. Plaża po praskiej stronie Wisły jest wyjątkowa ze względu na rozciągający się z niej widok na warszawskie Stare Miasto – doskonale ogląda się tu szczególnie letnie zachody słońca.

Nie tylko Praga i Powiśle mają swoje plaże

Mieszkańcy Żoliborza nie muszą udawać się na drugi koniec miasta, aby móc cieszyć się urokami przepływającej przez Warszawę rzeki. Żoliborska plaża umożliwia odpoczynek w otoczeniu zielonych drzew z widokiem na praską stronę Wisły. Odwiedzający to miejsce mają też do dyspozycji przystań kajakową oraz stację rowerów Veturilo, na których można przemierzyć zrewitalizowany nadwiślański szlak rowerowy.

Chcesz odpoczywać nie tylko na plaży i zależy Ci na zlezieniu wygodnego miejsca noclegowego? Zobacz hotele w Warszawie należące do sieci AccorHotels. Porównaj dostępne w różnych obiektach udogodnienia i wybierz, które najbardziej Cię interesują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here