Pomysł na ferie? Narty!

Nie masz jeszcze pomysłu na sposób spędzenia tegorocznych ferii? Podpowiadamy: wybierz narty. Wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi będzie świetną sposobnością do zacieśnienia więzów, odpoczęcia od pracy za biurkiem, nabrania kondycji, a także liźnięcia trochę obcej kultury. U podnóża Alp możesz liczyć na niesamowite widoki, a w restauracjach zjesz tradycyjne posiłki.

Wyjazd na narty z dziećmi – czy to dobry pomysł?

Przed wyjazdem na narty mogą opierać się rodziny z małym dziećmi. Niesłusznie. Jeśli nie chcesz, aby Twoja pociecha zjeżdżała na nartach i zrobiła sobie krzywdę, możesz zostać z nią na części stoku przeznaczonej dla maluchów, które zjeżdżają na sankach czy jabłuszkach. Warto też przed wybraniem konkretnego ośrodka sprawdzić, przy którym znajduje się szkółka narciarska. Czy wiesz, że naukę jazdy na nartach można zacząć nawet w trzecim roku życia? Profesjonalista bezpiecznie i umiejętnie wprowadzi Twoją pociechę w świat pasji zimowego sportu.

Sprzęt sportowy dla dzieci należy wybierać ostrożnie. Małe dzieci szybko rosną, więc zamiast kupować narty, możesz je wypożyczyć. Pamiętaj, by odznaczały się średnim stopniem twardości i miały zaokrąglone brzegi – będzie nimi łatwiej manewrować. Narty powinny sięgać do oczu dziecka, gdy ustawi się je w pionie.

narciarstwo

Przeczytaj artykuł: Wyjazd na narty do Szwajcarii – jakie ubezpieczenie?, by poznać elementy ubezpieczenia narciarskiego, które wchodzą w skład podstawowej polisy, a także te, o które polisę rozszerzyć. Przykładowo w ubezpieczeniu dla dzieci bardzo ważne jest OC. Maluchy podczas nauki – a także w czasie zabaw poza stokiem – mogą przypadkowo wyrządzić komuś krzywdę lub zniszczyć jego mienie. Dzięki OC nie będziesz musiał płacić odszkodowania z własnej kieszeni.

Ochrona zdrowia na stoku i komplikacje długoterminowe

Najlepszą ochronę na stoku i poza nim zapewnia ubezpieczenie narciarskie z ochroną kosztów leczenia, która opiewa na wysoką sumę, co najmniej 30 tys. euro. Ta suma powinna wystarczyć na leczenie czy inne usługi medyczne, z jakich skorzystasz za granicą w sytuacji doznania urazu. Ochrona kosztów leczenia obejmuje elementy takie jak transport medyczny oraz do kraju, jeśli stan Twojego zdrowia będzie ciężki. Otrzymasz zwrot środków pieniężnych przeznaczonych na zakup leków i środków medycznych. Hospitalizacja, leczenie, wizyty specjalistów i domowe także są uwzględnione w polisie narciarskiej. Ostatni istotny składnik to ratownictwo. Powinno wynosić min. 9 tys. euro, z racji iż podczas akcji ratowniczej może zajść konieczność wykorzystania śmigłowca.

ferie na nartach

Może się zdarzyć, że Ty lub któryś z Twoich bliskich doznacie urazu długotrwałego i z uwagi na stan zdrowia po powrocie do domu nie będziecie mogli kontynuować pracy. W takim wypadku skorzystacie z dodatku do polisy narciarskiej: NNW. Ochrona następstw nieszczęśliwych wypadków umożliwia pobranie pieniędzy na życie, leczenie czy rehabilitację w przypadku większego urazu, a nawet śmierci. Przyznawaną kwotę wylicza się procentowo z sumy ubezpieczenia, a pod uwagę bierze się rozległość urazu.

Aby ochronić całą rodzinę, ale nie przepłacać, skorzystaj z dostępnego w internecie kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. Wybierz polisę o odpowiednim zakresie, ale tańszą od konkurencyjnych ofert. Baw się na stoku bajecznie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here