Jeśli planujemy urlop, jednak nie wiemy, od czego zacząć, by wyjazd był naprawdę udany, warto sprawdzić poniższe wskazówki. Omawiamy krok po kroku proces organizowania wycieczki wraz z biurem podróży.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wakacje, które kupujemy w biurach podróży, są po prostu wygodne. Raczej nikt nie będzie temu przeczył.

wakacje z biurem podróży

Załatwianie formalności

Wszelkie formalności załatwia pracownik biura. Uczestnicy wycieczki są objęci opieką rezydenta w miejscu docelowym oraz ubezpieczeniem.

Otrzymamy także fachowe doradztwo, jeśli chodzi o wybór wczasów naszych marzeń. Pracownik dobierze oferty skrojone na miarę naszych oczekiwań, by urlop był w stu procentach udany.

Wakacje z biurem podróży

Wybór wycieczki w biurze podróży jest znacznie łatwiejszy niż w przypadku, gdybyśmy działali na własną rękę. Warto także pamiętać o tym, że firmy turystyczne mogą negocjować ceny hoteli czy lotów.

To dlatego koszt wyjazdu, który organizuje biuro podróży, będzie bardzo zbliżony do samodzielnie organizowanych wakacji. Nie każdy jednak decyduje się na korzystanie z tego typu usług. Dla kogo są zatem wyjazdy z biurem podróży?

Dla kogo są oferty biura podróży?

Wiele osób woli zaplanować wczasy na własną rękę. Odwiedzają wtedy mniej uczęszczane miejsca, decydują się na noclegi w wynajętych mieszkaniach. Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie, jednak nieco mniej bezpieczne.

Co więcej, trzeba poświęcić sporo czasu na tego rodzaju organizację. Urlop z biurem podróży będzie odpowiedni dla osób, które nie chcą tracić czasu i energii na szukanie tanich lotów czy noclegów. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się oferta biura podróży Travelinc. Wakacje są po to, by wypocząć i nie musieć się o nic martwić.

rejs statkiem

Zalety wyjazdu zorganizowanego

Samodzielne zaplanowanie wakacji za granicą bywa nie lada wyzwaniem. Z kolei, wybierając wycieczkę z biurem podróży, mam gwarancję, że jesteśmy w dobrych rękach.

Biuro będzie nad wszystkim czuwać – określi termin wylotu, dokładną godzinę, zatroszczy się także o wszelkie dokumenty związane z wyjazdem. Co istotne, w cenę jest także wliczony transport do hotelu, który będzie na nas czekał po wylądowaniu w miejscu docelowym.

Uniknięcie problemów z transportem

Planując wyjazd na własną rękę, często musimy liczyć się z wysokim kosztem wypożyczenia auta. Alternatywą jest miejscowy transport publiczny, lecz może on nie kursować nocą. Z kolei taksówki nie należą do najtańszych. Podróżując z biurem, unikamy tego typu problemów.

Urlop z dziećmi

Jeśli planujemy rodzinny urlop, oferta biura podróży będzie strzałem w dziesiątkę. To właśnie małżeństwa wraz ze swoimi pociechami najczęściej korzystają właśnie z usług biur.

Plusem jest oczywiście wygoda oraz bezpieczeństwo. Na miejscu zawsze czeka rezydent, do którego można się zgłosić z każdym problemem.

Atrakcje dla najmłodszych

Warto podkreślić, że w hotelach bardzo często są animacje dla najmłodszych. Standardem są również place zabaw i sporo innych atrakcji, dzięki czemu dzieci z pewnością nie będą się nudzić.

Biura podróży mają także opiekunki w wybranych resortach, które zajmują się maluchami, dlatego dzieciaki mają zapewnioną opiekę.

Wyjazdy dla seniorów

Nie tylko rodziny z dziećmi korzystają z wyjazdów poza granicami naszego kraju. Wielu seniorów również decyduje się na wymarzone wakacje z biurem podróży. Wszystko dlatego, że ich zaplanowanie na własną rękę jest dla osób starszych bardzo trudne.

Co więcej, nie muszą się one obawiać, że nie znają języka obcego czy miejscowych zwyczajów. Seniorzy są pod opieką rezydenta – tuż od momentu wylotu aż po powrót do kraju.

Często otrzymują przewodnika, który posługuje się językiem polskim. To spore ułatwienie, jeśli osoby starsze chcą zwiedzić okolicę. Wszystko jest załatwiane w biurach podróży oraz na miejscu u rezydenta.

Rozmowa w biurze podróży

Choć pracownicy biura podróży bardzo chętnie udzielają wszelkich ważnych wskazówek, niestety, nie są w stanie domyślić się, która podróż spełni nasze oczekiwania, jeśli nie określimy własnych potrzeb.

Każdy człowiek oczekuje czegoś innego, dlatego warto sprecyzować, jakie wakacje trafią w nasz gust. Tylko wtedy ich zaplanowanie będzie przebiegać sprawnie.

Wskażmy kierunek, do którego chcemy się udać, np. wyspę, kraj. Określamy także mniej więcej termin wylotu, długość pobytu oraz to, czy chcemy odpoczywać, czy wolimy objazdowe zwiedzanie.

Trzeba również powiedzieć, czy interesuje nas wyżywienie w opcji HB, czyli śniadania i obiadokolacje, czy all inclusive – trzy posiłki, napoje, przekąski.

Wybór noclegu

By uniknąć niepotrzebnych nieporozumień, warto określić w biurze podróży swój budżet, który możemy przeznaczyć na nocleg. Pozwoli to na dokonanie wstępnej selekcji dostępnych kierunków, opcji wyżywienia oraz klasy hotelu. Warto także powiedzieć o swoich preferencjach, np. hotel przy plaży, nocleg z atrakcjami dla dzieci.

A może rejs?

Bardzo popularne są również rejsy wycieczkowe. Wtedy możemy zwiedzić jak najwięcej, a dodatkowo mamy gwarancję, że naprawdę odpoczniemy. Nie musimy przemieszczać się samodzielnie pomiędzy kolejnymi wyspami czy atrakcjami. Nie interesuje nas także dobór odpowiedniego noclegu – wszystko mamy zapewnione.

Rejsy statkiem to także ogrom innych zalet. To doskonała alternatywa dla plażowania. Są również interesującą, a zarazem niezwykłą formą wypoczynku dla wszystkich osób, którzy nie chcą spędzać urlopu przy hotelowym basenie.

Jeśli potrzebujemy odmiany od tradycyjnych wakacji, rejsy morskie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli interesuje nas tego typu wyprawa, także udajemy się do biura podróży w celu jej zaplanowania.


Termin podróży

Koniecznie trzeba także ustalić, kiedy mają odbyć się nasze wymarzone wakacje. Warto pamiętać, że termin wyjazdu ma ogromny wpływ na jego cenę.

Jeżeli chcemy zapłacić mniej, warto wybierać terminy przed szczytem sezonu – po majówce, przed zakończeniem roku szkolnego, wrzesień-październik. Wtedy także pogoda będzie nam sprzyjać, a jednocześnie wyjazd nie zrujnuje naszego budżetu.

Szczególnie starsze osoby ciężko znoszą wysokie temperatury, dlatego zdecydowanie lepszym wyborem będzie wyjazd przed sezonem lub po sezonie.

Lokalizacja hotelu

Lokalizacja ma kluczowe znaczenie dla naszego wypoczynku. Podczas wizyty w biurze podróży mówimy o swoich preferencjach – czy zależy nam na spokoju i ciszy, czy może na klubach w niedalekiej odległości.

Możemy także początkowo sprawdzić również lokalizację, korzystając z Google Maps. To właśnie tam zobaczymy, ile metrów będziemy musieli przejść do plaży, jak daleko znajdują się przystanki autobusowe, czy w pobliżu są kawiarnie itp.

Odległość od atrakcji

Dzięki mapom zobaczymy, jak daleko znajdują się atrakcje oraz, czy są w okolicy niepożądane obiekty. Dobrą praktyką jest także obejrzenie Street View. Wtedy mamy konkretny pogląd na okolicę. Możemy sprawdzić okoliczne restauracje, sklepy czy kluby.

Opis lokalizacji

Wstępnie przeglądając oferty hoteli, warto zwrócić na opis lokalizacji, np. spokojna okolica. Czasami może to oznaczać, że ośrodek będzie położony na zupełnym odludziu. Koniecznie sprawdźmy okolicę na wspomnianych wyżej mapach.

Opisy mają kluczowe znaczenie. Choć hotel początkowo może wydawać się tani, by dojechać do interesujących atrakcji, trzeba będzie wynająć samochód – a to już spory koszt. Organizując wakacje z biurem podróży, unikamy takich przykrych niespodzianek.

Odległość od lotniska

Bardzo ważnym aspektem jest odległość hotelu od lotniska. Ma to szczególne znaczenie w przypadku rodzin z dziećmi i osób, które mają trudności z podróżowaniem autokarem. Jeśli kupujemy wakacje w biurach podróży, mamy zapewniony transport do obiektów.

Warto pamiętać, że istnieją wakacyjne kierunki, w których hotele są rozsiane dosłownie po całym obszarze. To dlatego podróż z lotniska może trwać nawet kilka godzin. Decydując się na zaplanowanie wyprawy na własną rękę, trzeba to uwzględnić.

Standard hotelu


Ze standardem hotelu bywa naprawdę różnie. W niektórych krajach kategoryzacja może być zawyżona. Jeśli liczy się dla nas przede wszystkim komfort, wybierajmy hotele, które mają co najmniej cztery gwiazdki. Oczywiście fachowa pomoc pracownika biura podróży będzie w tej kwestii nieoceniona.

Jeżeli zamierzamy dużo czasu spędzać poza hotelem i nie zależy nam na wygodach czy basenie na terenie ośrodka, możemy skorzystać z pokoi typu ekonomicznego. Są one tańsze, jednak trzeba się liczyć z tym, że nie będą posiadać wielu udogodnień.

Doba hotelowa

Warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi tego, kiedy zaczyna się i kończy doba hotelowa. W wielu miejscach jest tak, że doba hotelowa zaczyna się ok. 12-14, natomiast wymeldowanie powinno nastąpić do godziny 10-11.

Jak widać, zaplanowanie wakacji to wiele różnorodnych kwestii. Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nasz urlop będzie naprawdę wymarzony, skorzystajmy z usług specjalistów. Wizyta w biurze podróży to świetne rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here