Warszawa jest stolicą oraz jednym z najpiękniejszych polskich miast. Jest miastem dużym, przez co mieści w sobie wiele ciekawych atrakcji. Chcąc poznać Warszawę, na pewno nie da się tego zrobić w przeciągu jednego dnia. Z tego względu warto zdecydować się na hotel pod Warszawą.

Warszawa tętniąca życiem

Polska stolica ma do zaoferowania bardzo wiele ciekawych zabytków. Jednym z najpopularniejszych jest na pewno zamek królewski. Jest to barokowo-klasycystyczny zamek, który obecnie pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne. W przeszłości był przede wszystkim siedzibą książąt mazowieckich, a później pełnił rolę siedziby króla oraz sejmu.

Prócz zamku, warto zwiedzić warszawskie Stare Miasto. Jest to najstarszy ośrodek miejski w Warszawie. Ważniejszymi zabytkami Starego Miasta są Plac Zamkowy wraz z Zamkiem Królewskim, Kościół Jezuitów czy mury obronne z barbakanem. Ponadto, na szczególną uwagę zasługuję kamienice, które zdobią cały warszawski rynek. Warto wspomnieć, że Stare Miasto zostało wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Nie tylko zabytki

Jak już wspomniano, zwiedzenie Warszawy w przeciągu dnia jest niemożliwe, więc warto zaopatrzyć się w hotel pod Warszawą. Dlaczego tam? Przede wszystkim ze względu na niższą cenę niż w przypadku centrum miasta, a komunikacja miejska jest tak dobrze rozwinięta, że do każdego miejsca można dostać się autobusem, tramwajem, a nawet metrem.

Warszawa to nie tylko klasyczne zabytki. Należy wspomnieć, że osoby szukając mocniejszych wrażeń mogą skosztować warszawskiego nocnego życia. W mieście roi się od klubów, w których przebywają zazwyczaj setki ludzi, nawet w weekend. W Warszawie nie sposób się nudzić. Osoby ciekawe świata mogą odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, gdzie ich ciekawość powinna zostać zaspokojona przez wszystkie atrakcje dostępne tam na miejscu. Warto wspomnieć o Stadionie Narodowym, gdzie nie są tylko rozgrywane mecze reprezentacji, ale odbywa się wiele różnych imprez i koncertów.

Warszawa jest miastem, które każdy Polak powinien zwiedzić. Przede wszystkim z tego względu, iż jest to nasza stolica oraz miasto z bogatą historią. Wybierając się na wycieczkę do Warszawy, warto zabukować miejsce w hotelu. Osoby, które nie chcą wydawać bardzo dużych pieniędzy, powinny zdecydować się na hotel pod Warszawą.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here