Majówka last minute

Długi majowy weekend tuż za pasem, a Ty nie masz jeszcze planów? Spokojnie, zdążysz! Wcale nie musisz rezerwować noclegów już w styczniu, aby spędzić majówkę w ciekawym miejscu czy w przyjemny sposób. Przekonaj się, co możesz robić podczas majówki bez wcześniejszego planowania i nie wydając przy tym wielu pieniędzy.

Wyjazdy za granicę czy wypoczynek na gorących plażach dalekich wysp możesz zostawić na czas wakacji. Majówka w Polsce może być bardzo ciekawa, o ile masz pomysł, jak ją spędzić. Przeczytaj nasz poradnik – jedyne, o co możesz się martwić (ale wcale nie musisz!) to ładna pogoda.

Wyjazd na wieś

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, na pewno czasem masz dość ciągłego pędu, hałasu, natłoku ludzi i mnóstwa samochodów. Jeśli tak jest, to świetnym rozwiązaniem dla Ciebie jest wyjazd na wieś – możesz znaleźć gospodarstwo agroturystyczne oferujące tanie noclegi. Odpoczniesz w ciszy i będziesz mieć szansę cieszyć się naturą. Im dalej od dużego miasta, tym lepiej – spaceruj po lesie, poczytaj książkę w cieniu drzewa, pobaw się ze zwierzętami. Nie zerkaj co chwilę na telefon, nie sprawdzaj maili, skup się na sobie. Z takiej majówki każdy wraca świeży i wypoczęty.

Grill ze znajomymi

Grillowanie podczas majówkowego weekendu to tradycja – już kilka tygodni przed pierwszymi dniami maja sklepy oferują nam wiele promocji na grille, mięsa i alkohole. Warto z tego skorzystać. Jeśli na co dzień nie masz za wiele czasu na spotkania z przyjaciółmi, możesz nadrobić to właśnie podczas majówki. Zorganizuj grilla lub wybierz się na imprezę do znajomych. To świetna okazja, aby zjeść coś pysznego i napić się piwa w gronie lubianych osób. Kilka dni przed majówką znacznie wzrasta sprzedaż alkoholu, a w trakcie dni wolnych niestety zwiększa się także ilość pijanych kierowców na drogach – ostrzega ekspert z portalu http://www.kalibracja-alkomatu.pl/. Dlatego bawmy się, ale odpowiedzialnie.

Złóż wizytę rodzinie

Jeśli dawno nie odwiedzałeś rodziny, możesz wykorzystać majówkę, aby odświeżyć nieco kontakt. Oczywiście zorientuj się najpierw, czy Twoi bliscy mają jakieś plany i czy gdzieś wyjeżdżają. Jeśli jednak tak jak Ty, nie planowali jeszcze żadnego wyjazdu, możesz zaproponować rodzinne spotkanie. To kolejna okazja do dobrej zabawy (nierzadko w towarzystwie alkoholu), więc pamiętaj, aby zachowywać się odpowiedzialnie i wybić z głowy wszelkie pomysły członków rodziny o prowadzeniu pod wpływem. Podczas takich imprez Twoim przyjacielem jest alkomat – dodaje ekspert z http://www.kalibracja-alkomatu.pl/kalibracja-alkomatow-katowice.html.

Postaw na rower

Wycieczki rowerowe pozwalają na poznawanie okolicy oraz zadbanie o kondycję – ruch to zdrowie, a jazda na rowerze gwarantuje nam sporo ruchu. To bardzo tani środek transportu, jeśli porównamy go chociażby z samochodem czy biletami na pociąg. Rowery są przyjazne dla środowiska i dają więcej swobody – podczas takiej wycieczki po okolicy w każdej chwili możesz zsiąść z roweru, aby zatrzymać się dłużej przy tym, co Cię zainteresowało. Możesz także dotrzeć w miejsca niedostępne dla samochodów. Przy ładnej pogodzie wycieczki rowerowe to sama przyjemność i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu podczas majówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here